Web TUKE| IS MAIS| Posta| Telefónny zoznam| Stravovanie| Univerzitná knižnica| Rozvrhy| Facebook| Mail
FAKULTA
FOTOGALÉRIA
PRACOVNÉ PONUKY
ZAUJÍMAVÉ LINKY


AKTUALITY
Šachťák 2016 – poďakovanie
Veľké poďakovanie patrí študentom Hutníckej fakulty za pomoc pri organizovaní a realizovaní tradičného podujatia Šachťák: Valentína Bercíková, Michal Ivor, Denis Liško, Anton Petrov, Matúš Szabo, Matúš Dzurjaník, Pavol Žihala, Marián Valenčík, Michal Kurej, Rastislav Bakajsa, Štefan Pavučko, Viktória Lukáčová, Miriama Herpáková, Dominika Doležiová, Dominika Ivanová, Janka Pabišová, Olívia Kačalová, Soňa Kötelešová, Martin Conev
publikované 07. 12. 2016 DO
Charitatívny vianočný stánok U.S.STEEL Košice 2016
Pozývame Vás do vianočného stánku USSK na Hlavnej ulici v Košiciach pri soche Immaculata, blízko cukrárne AIDA v termíne od 5. 12. do 22. 12. 2016.
Príďte v nedeľu 11. decembra 2016 v čase od 10:00 do 20:00 h podporiť Hutnícku fakultu.
Máme pre Vás pripravené suveníry.
Ďakujeme.
publikované 07. 12. 2016 MR
Ocenenie pre prof. Ing. Kristínu Zgodavovú, PhD.
V dňoch 20. a 21.11.2016 sa pracovníci Oddelenia integrovaných systémov riadenia zúčastnili XXIII. ročníka konferencie KVALITA ´2016 v Starej Lesnej, usporiadanej pri príležitosti svetového dňa kvality, ktorá sa konala pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky pána Andreja Kisku.
Pri tejto príležitosti bola ocenená prof. Ing. Kristína Zgodavová, PhD. za mimoriadny prínos k rozvoju kvality na Slovensku.
publikované 05. 12. 2016 IV
ŠACHŤÁK 2016
Aj tohto roku naša fakulta usporiadala dňa 24. novembra tradičnú slávnosť Šachťák. Je to slávnosť, nadväzujúca na tradície vzniknuté pri založení prvej Banskej akadémie v Banskej Štiavnici 1762. Do čestného prezídia aj tento rok zasadol rektor TUKE Stanislav Kmeť, ďalší členovia akademickej obce TUKE, hostia a aj významní predstavitelia slovenského hutníckeho priemyslu Elena Petrášková (U. S. Steel Košice, s.r.o.), Ľudovít Parilák (ŽP Výskumno-vývojové centrum s.r.o.), Milan Veselý (Slovalco a.s.) a Peter Magvaši (CEIT, a. s.). Zábava trvala až do ranných hodín. Vo fotogalérii nájdete zachytené okamihy a stiahnuť si môžete aj brožúrku s programom a piesňami. Poďakovanie patrí všetkým sponzorom a študentom, ktorí sa podieľali na jeho organizovaní.
Zdar Boh!
publikované 30. 11. 2016 DO
Deň otvorených dverí
Aj tento rok sa už tradične konal Deň otvorených dverí na Technickej univerzite v Košiciach. Hutnícka fakulta ponúkla v tento deň žiakom stredných škôl a širokej verejnosti okrem stánku v Univerzitnej knižnici aj tri aktivity: Metalurgia ako ju nepoznáte, Spoznaj štruktúru a vlastnosti materiálov a Odpad ako cenná surovina. V rámci programu v Univerzitnej knižnici, fakulta si pripravila aj prezentáciu o fakulte, o ktorú bol veľký záujem. Ďakujeme všetkým za návštevu a tešíme sa na ďalšie stretnutie na Hutníckej fakulte.
publikované 14. 11. 2016 DO
BOWLING TUKE TOUR 2017

7. ročník o Putovný pohár rektora TUKE, prezidenta Slávie TUKE pri príležitosti 65. výročia TUKE.
Športu ZDAR!
publikované 10. 11. 2016 MR
Stretnutie so zástupcami spoločnosti U. S. Steel Košice - ponuka letných praxí.
Dňa 8. 11. 2016 sa uskutočnilo stretnutie pre študentov 3. ročníkov, ŠP hutníctvo a ŠP materiály so zástupcami spoločnosti U. S. Steel Košice, s.r.o., – informácie o platenej letnej praxi a možnosti uplatnenia sa v U. S. Steel Košice, s.r.o..
publikované 09. 11. 2016 MR
Peter Polák zabehol svoj jubilejný 40. Medzinárodný maratón mieru
V kronikách Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach sú nezmazateľne zapísaní nielen víťazi jednotlivých ročníkov, ale aj členovia tzv. Diamantového klubu. Ide o bežcov, ktorí majú odbehnutých aspoň 25 ročníkov MMM. Prím medzi nimi hrá Košičan Peter Polák, ktorý cieľovú pásku najstaršieho maratónu v Európe preťal už celkovo štyridsiatykrát.
publikované 5. 10. 2016MV
Noc vyskumníkov

Aj tento rok sa už tradične zapojila Hutnícka fakulta do celoeurópskeho podujatia Európska noc výskumníkov 2016, ktoré sa uskutočnilo 30.09. v obchodnom centre Atrium Optima. Tento rok si pre návštevníkov fakulta pripravila štyri aktivity: „Je všetko zo železa?“, „Zabavme sa s keramikou“ „Odpad ako cenná surovina“ a „Zaostri na materiál“, kde na všetky vekové skupiny mohli zabaviť a dozvedieť niečo viac zo zákulisia vedy. Pre návštevníkov boli pripravené aj popularizačné prednášky: prof. Miškufová s témou „Bohatstvo ukryté v odpadoch“ a doc. Šolc s témou „Na čom stojí úspech firmy“.
publikované 3. 10. 2016 DO
Študenti z Kazachstanu opäť na návšteve našej fakulty

Hutníci z Kazachstanu opäť navštívili našu fakultu. Počas ich návštevy vo štvrtok 29.09. nechýbalo už tradičné razenie mincí s logom fakulty a prehliadka laboratórií fakulty spojená s odborným výkladom.
publikované 3. 10. 2016 DO
Deň otvorených dverí na Súkromnej strednej odbornej škole technickej v Žiari nad Hronom

Prvý krát organizovala SSOŠ technická v Žiari nad Hronom deň otvorených dverí s názvom „Dotkni sa techniky“ a Hutnícka fakulta bola pri tom. Podujatie sa uskutočnilo 23.09. a zástupcovia z fakulty prezentovali pre deti a rodičov hravou formou zábavu s technikou. Podujatie bolo výborné a deti zvedavé. Aj touto cestou chceme poďakovať pani riaditeľke RNDr. Beate Tóthovej za pozvanie a tešíme sa na budúci rok.
publikované 3. 10. 2016 DO
Salamander 2016 – atmosféra, ktorú sa oplatí zažiť.
Príď a buď tento rok súčasťou sprievodu Hutníckej fakulty, na úžasnom podujatí plného tradícií – Salamandrový sprievod 2016. Toto skvelé podujatie sa uskutoční 9. septembra v Banskej Štiavnici. Salamandrový sprievod je súčasťou Salamandrových dní, ktoré sú oslavou baníkov, geológov, hutníkov a naftárov, oslavou bohatej štiavnickej histórie a tradícií.
publikované 9. 8. 2016 DO
Strana 2